| Тегло | 0.1 кг |
|---|
Винарски бентонит 100 г – избистряне на вина и ракии
1.02 € (1.99 лв.)
Винарски бентонит 100 г – ефективно средство за избистряне на вина и ракии при белтъчно и друго помътняване.
ДОЗИРОВКА: БЕЛИ ВИНА 20-70 г. ЗА 100л.ВИНО.
ЧЕРВЕНИ ВИНА 10-30г ЗА 100л.ВИНО.
Винарски бентонит 100 г е натурален продукт, широко използван във винопроизводството за избистряне и стабилизиране на вина и ракии. Той е особено ефективен при отстраняване на белтъчно и други видове помътняване, които могат да повлияят негативно на външния вид и качеството на напитките.
Основната роля на винарски бентонит е да свързва и утаява нежелани белтъчни и колоидни частици, които причиняват мътност. След третирането те се утаяват на дъното на съда, което позволява получаването на чисто, бистро и стабилно вино. Продуктът е подходящ както за бели, така и за червени вина, както и за ракии, при които се наблюдава помътняване.
Винарски бентонит 100 г е предпочитан от домашни производители и малки изби, тъй като е лесен за употреба и дава надеждни резултати. При правилно приложение той не променя вкуса и аромата на напитката, а подобрява нейния външен вид и стабилност при съхранение.
Продуктът е особено полезен преди бутилиране, когато е важно виното да бъде напълно избистрено и устойчиво на последващи промени. Редовната употреба на винарски бентонит спомага за по-добро качество и по-професионален завършек на домашното вино.
Винарски бентонит – приложение и дозировка
Винарският бентонит се използва след предварително разтваряне и активиране във вода. Препоръчителните дози са:
-
Бели вина: 20–70 г за 100 л вино
-
Червени вина: 10–30 г за 100 л вино
След добавяне е необходимо добро разбъркване и време за утаяване, след което виното се претаква.
Бърза доставка
Ще получите желаните продукти до 72 часа.
Гаранция за качество
Стоката е с гарантирано качество и произход.
Професионална консултация за клиенти
с инж. агроном на телефон: 0898 764 519Свързани продукти
Всичко за виното и ракията
Всичко за виното и ракията
Активатор на ферментация 50 г – храна за всички видове дрожди
Всичко за виното и ракията
Всичко за виното и ракията
Всичко за виното и ракията
Всичко за виното и ракията
Комплект спиртомери – 3 броя с термометър и таблица за корекция
Всичко за виното и ракията
АКТИВЕН ВЪГЛЕН 500 г ГРАНУЛИ ЗА ПОДОБРЯВАНЕ ВКУСА НА РАКИЯ И ВИНО
Всичко за виното и ракията
Всичко за виното и ракията





